۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۸

اسپورتیج را می‌شناسید

0 دیدگاه

اسپورتیج را می‌شناسید

شاید هنوز به اندازه گراندویتارا و هیوندایی توسان در خیابان‌های شهر دیده نشده، ولی به هر حال به عنوان شاسی بلندی كه تقریبا به تازگی به جمع شاسی بلندهای وارداتی پیوسته، قابل توجه است. اسپورتیج كه از محصولات جدید شركت كیاموتورز كره به حساب می‌آید از موتوری ۲۷۰۰‌سی‌سی بهره می‌برد و به‌واسطه آن توانایی تولید ۱۷۳اسب‌بخار قدرت را دارد.

این خودرو در عرض ۵/۱۰ثانیه به شتاب صدكیلومتر می‌رسد كه با توجه به وزنش شتابی مناسب دارد. با شاسی بلند كیا می‌توان ۱۷۹كیلومتر در ساعت گاز داد و چندان هم نگران سرعت نبود چرا كه اسپورتیج از سیستم‌های ایمنی ترمز نظیر ABS و ESP بهره می‌برد و به لحاظ ایمنی بالا نیز موفق به كسب پنج ستاره از NHTSA آمریكا شده است.
این شاسی بلند البته مصرف سوخت بالایی دارد به نحوی كه طی هر صدكیلومتر سیكل تركیبی ۲/۱۰لیتر بنزین می‌سوزاند این در شرایطی است كه مصرف سوختش در صدكیلومتر سیكل برون شهری كمتر از ۲/۱۰لیتر بوده اما در شهر بیش از این میزان، بنزین می‌بلعد.
اسپورتیج به لحاظ نوع طراحی داخلی و فضای حجیمی كه دارد خودرویی خانوادگی است و برای مسافرت مناسب به نظر می‌رسد. این محصول شباهتی محسوس با سانتافه هیوندایی دارد اما باید با شاسی‌بلندهای دیگری مانند هیوندای توسان و سوزوكی گراند ویتارا به عنوان رقبایی جدی رقابت كند.
اسپورتیج هم‌اكنون به صورت خودرویی كامل (CBU) وارد كشور شده و با توجه به تعرفه ۹۰درصدی واردات، با قیمت ۳۸میلیون و ۷۰۰هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.